Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Ing. et Mgr. G.P. Grzegorowski

Ing. et Mgr. G.P. Grzegorowski při přebírání cen v testovací stanici ROGOWO kde získal ve finálovém závodě 1., 4., 18., 37., 38., .. atd. holoubě z finálového závodu, http://www.mwgrogowo.pl/skrypty/konkursy2018/wyniki2014tabele_indywidualne.php?lot=57

2., 9., 10., 12., .. atd. Eso Holoubě

http://www.mwgrogowo.pl/skrypty/konkursy2019/wyniki2014tabele_AS_suma.php?lot=57

 

 

Vážení sportovní přátelé,

dovolte abych Vám krátce představil našeho kolegu a kamaráda Ing. et Mgr. Grzegorze Pierra Grzegorowského. (dále již jen Grzegorowského). Jak již jméno napovídá, kořeny rodiny pana Grzegorowského pocházejí z Polska a Francie. Ze strany otce zde byl rod, který se zabýval velmi intenzivním zemědělstvím, ze strany maminky pocházela rodina z Francie, která se zabývala rovněž zemědělstvím, ale její významnější gesce spočívala v realitách a mezinárodním obchodu.

Tehdy mladý Gregory studuje mezinárodní obchod a titul získává coby lodní inženýr. V tu dobu ho oslovuje armáda, kde působí a rovněž promuje jako magistr psychologie. Díky svým misím se pohybuje po Evropě a zde zjišťuje, že nejbližší mu je svět automobilového průmyslu a v krátké době nastupuje jako obchodní atašé a zmocněnec obchodního úseku pro Evropu, ve firmě Renault. Zde se jeho osobnost úspěšně rozvíjí a naplno se začíná věnovat úseku dopravy a obchodu s realitami v Evropě i ve vzdálenějším Karibiku. Celou dobu, a to je podstatné, v něm dříme chovatelský duch a stává se chovatelem, ale jak to on sám nazývá, sympatizantem chovu anglického plnokrevníka. Stává se spolumajitelem několika významných chovů a výsledky na sebe nenechávají dlouho čekat. Co však znamená pro mnohé vrchol a top je pro Gregoryho málo a tu ho oslovuje poštovní holubářství.

Začíná trávit spoustu času s přáteli z Polska, kteří na tomto poli zazářili a září na mezinárodní scéně. Oslovuje i významné chovatele Slovenska a Česka, kterých jak říká, si vysoce váží a začíná tak skládat mozaiku vědění. S tím souvisí i stavby holubníků na uzemí Slovenské republiky, ale hlavně však Polska a v součastnosti Itálie, tvoří se rovněž projekt pro Bulharsko. Na tyto holubníky přicházeji originály všech významných chovů z jak jinak než eso holubů. Zde nastupuje fáze obsazování do testovacích stanic od východu po západ, Afriku i dálný Orient a Čínu. Zde ročně na své jméno umísťuje zhruba 500 ks, na názvy svých firem a přízně zhruba dalších 700 ks. Tomu se dá říct pořádný test. Výsledky jsou jedním slovem vyjímečné, od top cen ve finálových závodech po esa testovacích stanic.

Se svou přítelkyní, paní doktorkou, která se zabývá rekonvalescencí vrcholových sportovců, přetavuje tyto poznatky do holubářské praxe. Velmi úzce spolupracuje s evropskými laboratořemi. U všech jeho holubů, kteří na jeho holubníky příjdou nebo se zde vylíhnou se provádí analýza DNA, i další genetické testy, které jsou významným pomocníkem při párování. S úsměvem dodává, že pro zábavu na různých aukcích kupuje holuby, kteří mají stejné nebo příbuzenské rodokmeny jako jeho holubi, ale přístroje se nestačí divit. 

Ještě jednu věc však musím zmínit. Kolega Grzegorowski působí mnohdy nepřístupným dojmem, čím déle ho znám, tím méně se divím. Měl jsem však přednost navštívit jeho soukromí a zde v menší místnosti jsou stěny vyzdobeny děkovnými dopisy a jinými různými poděkováními od nemocných dětí a lidí v nouzi. Darované částky pro charitativní účely jsou mnohdy sedmimístné. Ukázal jsem na tuto galerii a pohledem se zeptal. Dostalo se mi odpovědi mávnutí rukou a už jsem nikdy tuto věc neotevřel. 

Toliko krátka autobiografie našeho kamaráda, který se většinou prezentuje jako Greg Team.

                                                                                                                                                    Otakar Mazur 

TOPlist