Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Holubářský Blog

Ohlédnutí za sezónou 2016

Osobně jsem nespokojen. Pořád je co zlepšovat, i když výsledky starých holubů dopadly docela dobře. Určitě jsme dosahovali v předchozích letech lepších výsledků na KT, já letos pravidelně dodržoval denní dávku 40 g na holuba a měnil krmivo podle toho jak se měnila kilometráž.

To považuji za svou hlavní letošní chybu. Když se blížila KT měl jsem ubrat na krmivu a snížit dávku a hlavně jsem upustil od dvoufázového krmení. Mám co zlepšovat v příští sezóně, jak stárnu tak zapomínám poznatky, které jsem draze nabyl v předchozích letech.

Střední tratě to už bylo jiné kafe, tam jsem zase poznával závodní kádr co minulý rok skoro nezávodil a ti, kterým jsem věřil, často ani nepřišli, naopak takoví Ti tvrďasi se ukázali, kdybych líp vybíral družstvo, bodově bychom byli úplně někde jinde. Letošní sezóna byla extrémní na co se týče těžkých závodů. Začalo to Chomutovem 1, kdy univerzáli na hlavu porazili sprintery, pak přišel masakrální Žatec, procenta trvala 4 hodiny, my jsme měli doma první den ze 46 nasazených 19 holubů, druhý den jich bylo 34, nakonec jich dorazilo 41. Někteří v dezolátním stavu. Další prasárna byl Cheb, ten jsme teda neletěli jelikož si naši domluvili místo Katovického Memoriálu Louny, aneb o nás bez nás. tenhle závod měl být jakousí prevencí a hlavně eliminací jakýchkoliv rizik spojených s předchozím startem ze Žatce, vedení doufalo, že se vyhne markantnějším ztrátám, opak byl pravdou. Už tak unaveni holubi zažili další pomalý  a hlavně těžký závod.

Za dva týdny přišel Chomutov 2 - další dvouhodinová mňamka, samozřejmě holubi ze družstva opět přišli později, holt špatný odhad. No a na konci sezóny parádní Karlovy Vary, kde jsem ztratil celou řadu zkušených rychlíků, kteří bohužel nevydrželi náročnou sezónu, přesto to byl náš nejlepší závod v celé sezóně. (Celou řadu vlastně ne, chybí 6 holubů a jedna holubice).

 

Co se týče dlouhých tratí tam se stále učím, měli jsme letos tři úplně rozdílné Gothy, přesto na nich máme více jak 40 % úspěšnost a společně s mistrem OS jsme jako jediní pokaždé odbili družstvo, vím, že jsem se dopracoval k hodně spolehlivým holubů, kde často ST holubi nemají sebemenší problém tyhle i těžké 600-stovky zvládat.

Na 800 km tam už je to o něčem jiném, špatný Hamm a přemotivovaní holubi a asi i překrmení, super Bad Bentheim - dvouleťáci umisťují 870 km závody, v minulých sezonách jsem se bál na takové tratě takhle mladé holuby dávat, teď už strach nemám. Brémy byly taky mizerné, těžko říct co se stalo. No a Oostende, tam jsem dal 5 holubic vyloženě za trest, na tenhle typ závodů nemám holuby přece jenom to je 1130 km a moji Desmeti co lítají 600-900 km, tak ty jsem měl strach nasadit.

Když to shrnu tak zjišťuju, že mám opravdu dobré holuby na 300-600 km, ideálně v protivětru, v závodech kdy fouká do zad nesmím tolik sypat, holubi bodou muset zůstat na dietě až do čtvrtku na a co se týče 800-vek. To uvidíme příští rok, mám konečně pár starších holubic co už mají zkušenosti a já jsem získal zase o něco více toho holubářského rozumu.

 

TOPlist